pon. - so.: 9:00 – 17:00

W dużym skrócie usługa zarządzania najmem lub inaczej administrowanie nieruchomościami polega na wyręczeniu właściciela nieruchomości w czynnościach związanych z jego obsługą, tj. wynajęciem, nadzorem nad przebiegiem umowy najmu czy też dokonywaniu drobnych napraw.

Dla kogo najczęściej kierowane są usługi zarządzania najmem?

  •  osób mieszkających poza miejscem posiadania nieruchomości;
  • osób prowadzących aktywne życie zawodowe chcących spędzać więcej czasu z rodziną;
  • inwestorów posiadającymi dużą liczbę mieszkań bądź kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych;
  • osób nie znający się na wynajmie – chcących wynajmować bezpiecznie;

 

Usługa obejmuje:

Wieloletnie doświadczenie w kontaktach z najemcami sprawia, że wiemy, na co zwracają oni uwagę. Doradzimy jak odświeżyć mieszkanie po poprzednim najemcy, jakie ewentualne zmiany należy wprowadzić we wnętrzu urządzonego już mieszkania lub jak je wyposażyć, jeśli dopiero zaczynasz je urządzać. Właściciele mieszkań często przygotowują je pod klucz, zgodnie ze swoim gustem, niestety kosztem dużego budżetu. Powstają wtedy wnętrza unikalne i ciekawe, ale niesłychanie trudne do wynajęcia. Pokażemy Ci jak urządzić idealne mieszkanie pod wynajem.

Prawidłowy opis stanu wyposażenia mieszkania w dniu rozpoczęcia najmu to ważny element zapewniający pozytywne rozliczenie najemcy z tego, jak dba o nieruchomość. Powierzenie tego zadania nam zapewnia nie tylko pewność co do formalnej strony przekazania, ale też oszczędność Twojego czasu.

Mieszkania pozostające pod naszą opieką poddawane są regularnej inspekcji (co poł roku), podczas której oceniamy ich stan techniczny, dbałość najemców o lokale, staramy się wychwycić niezgłoszone przez nich usterki. Na podstawie takich szczegółowych oględzin sporządzamy dla właściciela raport, którego częścią są rekomendacje co do ewentualnych napraw, sposobu ich finansowania (czy powinny obciążyć najemcę czy właściciela) orazopinia dotycząca samego najemcy.

Każdy, kto wynajmował mieszkanie wie, jak absorbujące i stresujące potrafi być ,,upominanie się’’ o czynsz. My zdejmujemy z właścicieli ten obowiązek, zaoszczędzając im niezręcznych sytuacji. Co więcej, prowadzimy sprawy z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem procedur. Dzięki temu, w przypadku, gdy sprawa trafia do sądu, prawnicy reprezentujący właściciela mają ułatwione zadanie, gdyż po stronie właściciela nie można wykazać żadnych zaniedbań i uchybień (odpowiednia liczba i forma wezwań do zapłaty, odpowiednie udokumentowanie wierzytelności etc.).

Przygotowane przez nas rozliczenia są przejrzyste – w razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji wynajmującego, aby udzielić dodatkowych wyjaśnień. Dzięki nam nie spóźnisz się z zapłatą czynszu do wspólnoty mieszkaniowej, czy z opłatami za prąd, gaz, telewizję Internet. Wszystkie tego typu zobowiązania uregulujemy w Twoim imieniu.

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami, których pracownicy sąkompetentni, profesjonalni, cechuje ich wysoka kultura pracy. Współpracujemy z firmami rzetelnymi, których świadczone usługi cenione są wśród klientów.

Dzięki okresowym wizytom będziesz na bieżąco informowany o stanie Twojej nieruchomości w przygotowanym przez nas raporcie opisowym.

Starannie wykonane zdjęcia przed wynajęciem lokalu, jak i po jego zakończeniu pozwolą m.in. na egzekwowanie należności z kaucji od najemcy.